Firmy pożyczkowe starają się jak mogą, aby dorównać ofercie banków. W tym celu stale poszerzają swoje usługi o nowe, ciekawe propozycje, które mogą zainteresować potencjalnych pożyczkobiorców. Najpierw była oferta darmowej pożyczki dla nowych klientów, teraz pojawiły się pożyczki pozabankowe ratalne. Kto może z nich skorzystać i na jakich warunkach?

Komu dedykowana jest ta oferta?
Pożyczki pozabankowe ratalne działają na takich samych zasadach jak wszystkie pożyczki ratalne. Oznacza to więc, że do dyspozycji mamy określoną kwotę, którą możemy spłacić w dogodnych dla nas ratach. W przypadku firm pożyczkowych różnica jest taka, że spłatę możemy rozłożyć maksymalnie na okres 24-36 miesięcy. Do dyspozycji jest także ograniczona kwota, którą firmy ustalają indywidualnie.
Niestety, nie każdy będzie mógł ubiegać się o taką formę pożyczki. W przeciwieństwie do chwilówek, nie otrzymają jej osoby zadłużone. Spłacanie rat jest stosunkowo długookresowym zobowiązaniem, które należy sumiennie wypełniać. Osoby posiadające długi nie należą do zaufanego grona potencjalnych pożyczkobiorców według portalu dla-zadluzonych.pl. Podobnie jest w przypadku osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia. Wykazanie zaświadczenia o zarobkach z miejsca pracy będzie obowiązkowe przy składaniu wniosku o pożyczkę ratalną. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, otrzymamy od razu decyzję odmowną.
Czy warto korzystać z pożyczki ratalnej?
To bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje większej sumy pieniędzy (mowa nawet o 20000 zł), ale nie jest w stanie spłacić całości po upływie zaledwie kilku miesięcy. Sami możemy wybrać wysokość raty, która nam odpowiada i jest dopasowana do naszego budżetu domowego. W ten sposób całość możemy rozłożyć nawet na 20 lub więcej rat i spokojnie cieszyć się nowym autem, remontem mieszkania czy wyjazdem zagranicznym. Cel naszej pożyczki jest dowolny i nie musimy go określać we wniosku pożyczkowym. Pożyczka ratalna to z pewnością świetny wybór, a jej oprocentowanie niewiele różni się od kosztów pożyczki bankowej.